Lexohen...
Lokacioni:  Fillimi  >  Sport  >  Në botë  >  Artikulli aktiv

Haaland në shënjestër të Sitit dhe Unitedit!

 December 13, 2020

Gjigandi norvegjez, Erling Haaland është duke marrë vëmendjen e skuadrave më të rëndësishme europiane. Mësohet se muajt e fundit, interes për të kanë shfaqur, dy skuadrat e Manchester-it. 

Citizens janë duke planifikuar zëvëndesuesin e Sergio Agueros, kështu që pritet që të jenë shumë aktivë gjatë verës. Por edhe United është një prej ekipeve që adhuron Haaland dhe pritet ta provojnë ta marrin sërish pas dështimit që patën kur ai la Salzburgun për Borussia Dortmundin.

Të kuqtë kanë nën radarë edhe sulmuesin tjetër të gjermanëve, Jadon Sancho. Haaland është një prej sulmuesve më në formë në Europë.  Ai ka shënuar 33 gola në 26 ndeshje të Bundesligës. 

  • Faqja jonë në Facebook

You might also like...

FC Struga fitore të rëndësishme ndaj Rabotnickit

Read More →