Na ndiq

Drini

Drini

Lëvizja BESA reagon ndaj Zaevit

Aktualitet

Lëvizja BESA reagon ndaj Zaevit

Lëvizja BESA ka reaguar kundër deklaratave të kryeministrit maqedon, Zoran Zaev, që ditë më parë tha se nuk do të votoj që Kosova të pranohet në UNESCO.

“Po dëshmohet dhe po rikonfirmohet deklarata e pasa disa ditëve e kryeministrit për një media serbe ku ai shprehet se me serbët janë vëllezër dhe kishat në Kosovë janë zemra e Serbisë”, thonë nga ky subjekt.

“Lëvizja Besa konsiston në qëndrimin se Maqedonia duhet të kultivojë marrëdhënie shumë të mira me Shqipërinë dhe Kosovën, dhe çdo deklaratë që është në kundërshtim më këtë qëndrim mendojmë se është e dëmshme për Maqedoninë”, thuhet në reagimin e Lëvizjes Besa.

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top