Na ndiq

Drini

Drini

KF Llabunishta realizon ëndrrën, festë madhështore për kualifikimin historik!

Aktualitet

KF Llabunishta realizon ëndrrën, festë madhështore për kualifikimin historik!

Skuadra e futbollit nga Llabunishta e Strugës ka shënuar suksesin më të madh në historinë e klubit, duke arritur përmes ndeshjeve eliminatore të kualifikohet në ligën e dytë futbollistike të Maqedonisë, shkruan Drini.mk

Pas nje sezoni te gjate dhe te mundishëm tashmë banorët e Llabunishtës por edhe gjithë rajoni i Strugës do të ketë edhe një përfaqësues në ligën e dytë futbollistike pas ekipit të FC Struga e cila siguroi kualifikim direkt pasi u shpall kampion.

Banorët e Llabunishtës këtë sukses të ekipit të tyre e festuan në mënyrë unikale duke gëzuar deri në orët e para të mëngjesit bashkë me futbollistët në qendër të fshatit të tyre.

 

Continue Reading
Advertisement
Lexo gjithashtu...
Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top