Na ndiq

Drini

Drini

Live/ Goooool! Armando Sadiku ngre në këmbë shqiptarët (VIDEO)

Aktualitet

Live/ Goooool! Armando Sadiku ngre në këmbë shqiptarët (VIDEO)

Live/ Goooool! Armando Sadiku ngre në këmbë shqiptarët (VIDEO)
KOMBETARJA
Live/ Goooool! Armando Sadiku ngre në këmbë shqiptarët (VIDEO)
QERSHOR 11, 2017 KOMBETARJA, KRYESORE
22′ Armando Sadiku ka shënuar një gol mjaft të bukur për Shqipërinë në minutën e 22-të të takimit. Shqipëria kalon në avantazh dhe shpreson në një rezultat pozitiv pas atyre 5 humbjesh që shkaktuan polemika. Super Armando Sadiku. Izrael 0-1 Shqipëri.
20′ Kanë kaluar tashmë 20 minuta lojë në takimin e sotëm Izrael-Shqipëri.

Kombëtarja jonë është duke luajtur mjaft mirë me topin duke tentuar të gjejë golin e avantazhit, por gjithashtu dhe në prapavijë mbrohemi mjaft mirë. Sadiku në minutën e 15-të për pak shënoi një gol mjaft të bukur, por goditja e tij u ndal nga portieri Izraelit.

Ndërkohë në minutën e 20-të Strakosha shpëtoi portën.

Shqipëria luan në transfertë ndaj Izraelit ndeshjen e vlefshme për xhiron e 6 të përballjeve në Grupin G kualifikues të Kupës së Botës “Rusi 2018”.

1′ Izrael-Shqipëri 0-0

Formacionet zyrtare

Izrael: Goresh, Dasa, Tibi, Tzedek, Tvatha, Naço, Golasa, Kohen, Rafaelov, Sahar, Zahavi

Trajner: Elisha Levi

Shqipëri: Strakosha, Hysaj, Gjimshiti, Mavraj, Aliji, Kukeli, Roshi, Abrashi, Memushaj, Hyka, Sadiku

Trajner: Xhani De Biazi

Gjyqtar: Aleksei Kulbakov (Bjellorusi)

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top