Na ndiq

Drini

Drini

BDI “pisk” punën me kandidaturën për komunën e Strugës, kërkohet Merko

Aktualitet

BDI “pisk” punën me kandidaturën për komunën e Strugës, kërkohet Merko

BDI i ka ngushtë punët me kandidaturën për kryetar komune në Strugë. Ramiz Merko paralajmëroi rikandidimin për këtë post, por njëkohësisht ai mori edhe miratimin e shumicës së nëndegëve.

Deri tani nuk dihet nga kjo parti se a do të rikandidojë Merkon, të cilin e ka deleguar si ministër pa resor, apo do të shkojë me kombinatorika të tjera, duke nxjerrë ndonjë figurë tjetër.

Nga selia e BDI-së në Tetovë theksojnë se po shqyrtohen të gjitha opsionet se me cilët kandidatura do të shkohet në zgjedhje dhe se për këtë do të zhvillohet debat i brendshëm partiak. (INA)

Kliko për të komentuar

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Më shumë në Aktualitet

Advertisement

Facebook

Advertisement

Postimet e fundit

To Top