Lexohen...
Lokacioni:  Fillimi  >  Lajme  >  Në botë
Latest

Presidenti dhe kriza politike në Kosovë

December 14, 2020  /  Lajme, Në botë 

Krizat politike në Kosovë gjatë këtyre viteve të fundit kanë ndodhur për shkak të egos së tepruar të disa politikanëve të cilët interesat e tyre personale i kanë vendosur para atyre shtetërore. Aktualisht, Kosova është në krizë politike për shkak të postit të presidentit të shtetit, kjo për arsye se Hashim Thaçi dha dorëheqje nga […]

Më shumë →
Latest

Dizajneri i iPhone kandidat për CEO i Ferrari

December 14, 2020  /  Lajme, Në botë 

Ish CEO i Apple Louis Camilleri u largua nga kompania javën e kaluar për arsye personale dhe pasardhësit e mundshëm kanë filluar të shfaqen në mesin e tyre Maestri dhe Ive, raporton PCWorld. Shefi i financave pranë Apple Luca Maestri dhe dizajneri i disa modeleve më popullore të iPhone Jony Ive, raportohet se janë kandidatët kryesore për tu […]

Më shumë →
Latest

SHBA, Autorizoi t vaksinën e kompanisë Pfizer dhe BioNTech për përdorim emergjent

December 13, 2020  /  Lajme, Në botë 

Administrata amerikane për Ushqimin dhe Ilaçet (FDA) autorizoi të premten vaksinën e kompanisë Pfizer dhe BioNTech për përdorim emergjent, duke i hapur rrugën vaksinimit të miliona njerëzve. Autorizimi i vaksinës shënon një pikë kthese në Shtetet e Bashkuara, ku pandemia ka shkaktuar vdekjen e më shumë se 292 mijë njerëzve, transmeton VoA.

Më shumë →
Latest

Zaharieva ankohet nga sjellja e Maqedonisë lidhur me kontestin mes dy vendeve!

December 13, 2020  /  Lajme, Në botë 

Zëvendëskryeministrja dhe ministrja e Punëve të Jashtme në Bullgari, Ekaterina Zaharieva thotë se janë detyruar të bllokojnë miratimin e kornizës negociuese për anëtarësim të Maqedonisë së Veriut në BE, sepse siç thekson ajo, pala maqedonase nuk e ka vlerësuar palën bullgare, transmeton portali “Faktor.bg“.

Më shumë →
Latest

Protesta në Shqipëri për vrasjen e një qytetari nga policia!

December 13, 2020  /  Lajme, Në botë, Në vend 

Protestat kundër policis dhe qeverisë kanë vazhduar për të katërtën ditë me radhë thuajse në të gjithë Shqipërinë. Qindra qytetarë në zona të ndryshme të vendit kanë protestuar duke kërkuar drejtësi dhe llogari nga qeveria Rama. Në disa qytete protestat kanë dalë jashtë kontrollit duke shkaktuar dëme të konsiderueshme materiale. Në Shkodër protestuesit kanë demoluar […]

Më shumë →
  • Faqja jonë në Facebook