Lexohen...
Lokacioni:  Fillimi  >  Sport
Latest

FC Struga fitore të rëndësishme ndaj Rabotnickit

December 14, 2020  /  Lajme, Sport 

Shkëndija dhe Struga Trim& Lum arritën të marrin tri pikë të rëndësishme në javën e 17-të në Ligën e Parë të Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk. Shkëndija arriti të fitojë përballë Akademija Pandevit, 0-1. Në të njëjtën kohë, Struga arriti të mposhtë Rabotniçkin, 2-1. Kjo fitore e ngjiti Strugën në vendin e katërt, pasi Sileksi […]

Më shumë →
Latest

KF Veleshta e mbyll me sukses gjysmë stinorin e parë në ligën e dytë

December 13, 2020  /  Lajme, Në vend, Në vend, Sport 

KF Veleshta ka ndalur me barazim 0-0 liderin e tabelës në Ligën e dytë perëndim skuadrën e FK Skopje. Ndeshja u zhvillua në Veleshtë me kufizimet e parapara si pasojë e gjendjes me Kovid – 19 në vendin tonë. Me këtë rrezultat ekipi Veleshtar ka mbyllur gjysmën e parë të sezonit futbiollistik të Maqedonisë duke […]

Më shumë →
Latest

Bluzat e bardha, përparsi për bileta për ndeshjet e Maqedonisë

December 13, 2020  /  Në vend, Sport 

Ndeshjet e futbollit, si në Maqedoninë e Veriut, ashtu edhe në shumicën e vendeve tjera zhvillohen pa tifozë. Në rast se do të hapen dyert për tifozët, Federata e Futbollit të Maqedonisë ka vendosur që punonjësit mjekësor të kenë përparësi në blerjen e biletave për ndeshjet e Euro2020, transmeton Portalb.mk. “Prioritet për të marrë biletat për […]

Më shumë →
Latest

Haaland në shënjestër të Sitit dhe Unitedit!

December 13, 2020  /  Në botë, Në vend, Sport 

Gjigandi norvegjez, Erling Haaland është duke marrë vëmendjen e skuadrave më të rëndësishme europiane. Mësohet se muajt e fundit, interes për të kanë shfaqur, dy skuadrat e Manchester-it.  Citizens janë duke planifikuar zëvëndesuesin e Sergio Agueros, kështu që pritet që të jenë shumë aktivë gjatë verës. Por edhe United është një prej ekipeve që adhuron […]

Më shumë →
  • Faqja jonë në Facebook